Temiz » Fikralar

Fikralar

Zeytin

Akıl hastanesinden iki deliyi salıvereceklermiş. Doktorlar kendi aralarında Şunlara son bir test yapalım da görelim akılları başlarına gelmiş mi demişler. Bunun üzerine iki deliyi bir masa basına çağırmışlar. Masanın üzerine bir kavanoz dolusu siyah zeytin, bir kavanoz dolusu da canlı hamamböceği dökmüşler ve Buyrun beyler, yiyiniz. demişler.

Devamini Oku

Havuz

Doktor akıl hastahanesine havuz yaptırmış. Deliler buna çok sevinmişler;o kadar sevinmişler ki hemen havuza dalmaya başlamışlar,360 dalanlar,balıklama dalanlar. Doktor hastalarının birinin yanına yanaşmış Havuzu nasıl buldunuz ? diye sormuş.

Devamini Oku

Tenefüs

Bir uçakta tam yedi deli varmış... Bunlardan sadece uçağı kullanan birinci pilot normalmiş.. İkinci pilot da deliymiş.. Durgun ve normal hava şartlarında yolculuk yaparlarken birden bire uçağın sağa ve sola yattığını hisseden birinci pilot şaşkınlıkla ikinci pilota sorunun ne olduğunu sormuş; o da, "sanırım bu dengesizlik içeriden delilerden geliyor" diye cevap vermiş.

Devamini Oku

Helikopter

İlk defa helikopter gören Temel, Dursun`a sormuş:
-Dursun bu ne dur da?
Dursun,gayet sakin cevap vermiş:

Devamini Oku

Genç Öğretmen

Genç kadının biri ilkokul öğretmeni olarak staja başlar, çok heveslidir. Bir gün teneffüs sırasında bütün çocuklar futbol oynarken bir çocuğun oyun alanının sonunda kenarda durduğunu görür.

Devamini Oku

Acı Kaybımız

3 ay önce ailemize katılan, Necmi ismini verdiğimiz kaplumbağamız dün
vefat etmiş. Aile arasınAile arasında sade bir törenle evin arka bahçesine gömdük.
Hayvancağız durduk yerde can verdiği için gidip Necmi'yi aldığımız
dükkanın sahibine sebebinin ne olabileceğini sorduğumuzda ''Abi onlar kış
uykusuna yatar'' cevabını almış bulunmaktayız, hepimizin başı sağolsun.

Devamini Oku

Mum ateşiyle pişen yemek...

Bir gün Nasreddin Hoca ve arkadaşları iddiaya tutuşmuşlar. Eğer Hoca karanlık ve soğuk bir gecede, sabaha kadar köy meydanında bekleyebilirse arkadaşları ona güzel bir ziyafet çekecekmiş. Şayet bunu beceremezse o, arkadaşlarına ziyafet çekecek. Kararlaştırılan gün Hoca meydanın ortasında, sabaha kadar tir, tir titreyerek beklemiş. Sonra yanına gelenlere :

-- Tamam demiş. İddiayı kazandım.

Devamini Oku

Temel ve Japon

Temel durakta beklerken yanındaki adama siz Japonmusunuz diye sorar.Adam hayır der. 5dk sonra tekrar sorar adam tekrar hayır der.

Devamini Oku

Eşeğin yönü ters!..

Bir gün Hoca eşeğe yüzü arkaya bakacak şekilde yanlış oturmuş.

- Hoca, diye seslenir insanlar, eşeğine ters biniyorsun!

Hoca;

Devamini Oku

Ramba ramba restorando bara bara pisko pisko"

Temel çocuk istiyormuş ve Allah'a dua etmiş Allah'ım bana bir çocuk ver ismini en uzun isim koyacağım demiş.Allah ona bir çocuk wermiş adını "Ramba Restorando Bara Bara Pisko Pisko" koymuş.Sonra Temel Allah'a bir daha dua etmiş Allah'ım bana bir çocuk ver ismini en kısa isim koyacağım demiş.Allah ona bir çocuk wermiş ismini "Ce" koymuş.Sonra "Ramba ramba restorando bara bara pisko pisko" ile "Ce" denizde kıyısında oynuyorlarmış , ""ramba ramba restorando bara bara pisko pisko" denize düşmüş."Ce" aa "Ramba ramba restorando bara bara pisko pisko" denize düştüğünü hemen anneme haber vermem demiş.

Devamini Oku

« geri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18    ileri »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Alt Kategoriler

Ana Bölümlerimiz

Hikaye SitelerindenTemiz hikayeler en kapsamlı hikaye sitesi
Bir Hikaye | Bilim | Hikayeler